Mobil Clean
Mobil CleanMobil Clean
Napisz do nas
609-929-949
8:00 - 20:00
Pruszcz Gdański

Ozonowanie

Ozonowanie

Pliki PDF

Katalog usług

Ozonowanie

Czystość to w dzisiejszych czasach szczególnie ważna wartość. Ze względu na ciągle powiększającą się pulę zagrożeń czyhających na nasze organizmy, staramy się zachowywać odpowiedni poziom higieny osobistej. W większości pomieszczeń umieszczamy płyny do dezynfekcji rąk, zalecane jest także regularne ich mycie. Wietrzenie pomieszczeń, noszenie maseczek w przypadku infekcji oraz zachowywanie ostrożności w kontaktach z innymi ludźmi, to teraz codzienność nas wszystkich. Dlaczego warto postawić na ozonowanie?

Czym jest ozonowanie?

Nazwa brzmi dość egzotycznie, ale sama czynność jest banalnie prosta i nieskomplikowana. Za pomocą właściwego urządzenia generowany jest ozon, dzięki któremu pomieszczenie jest dezynfekowane, a nieprzyjemne zapachy usunięte. W przeciwieństwie do odświeżaczy powietrza nie maskuje innych zapachów, ale całkowicie się ich pozbywa. Jest to idealna metoda stosowana w mieszkaniach, szpitalach, hotelach, szkołach, przedszkolach, wnętrzach samochodów, zakładach pracy i każdym innym miejscu, które wymaga dezynfekcji i czystego powietrza. Ozonowaniu poddać można także m.in. wodę pitną oraz wodę w basenie. Ważne jest jednak, by ozonowanie wykonywała osoba do tego przeszkolona i znająca się na tej czynności. Dobór niewłaściwej metody ozonowania powietrza lub wody może przynieść więcej szkód, niż pożytku. Niektóre z metod skutkują niszczeniem wyposażenia pomieszczeń, na przykład elektroniki, skór, tapicerki, obrazów i dzieł sztuki. Powietrze po użyciu niewłaściwego ozonatora może uczulać. Dlatego ozonowanie należy powierzyć ekipie specjalistów znających się na swojej pracy – takich ludzi, jak nasz zespół.

Cele ozonowania

Głównym celem ozonowania jest oczywiście dezynfekcja zarówno powietrza, jak i wszelkich powierzchni, usunięcie z otoczenia alergenów, czyli cząsteczek wywołujących reakcje alergiczne oraz deodoryzacja, a więc usunięcie (nie zamaskowanie) z otoczenia nieprzyjemnych zapachów. Dezynfekcja za pomocą ozonu polega na pozbywaniu się wszelkich bakterii, wirusów oraz grzybów i ich przetrwalników, dzięki czemu zmniejszamy ryzyko wystąpienia chorób związanych z kontaktem z powyższymi. Ponadto warto wiedzieć, że mykotoksyny grzybów są silnie trujące, a kontakt z alergenami powoduje trwałe zmiany w ciele człowieka, dlatego ozonowanie przynosi wiele – mniej lub bardziej oczywistych korzyści.

Korzyści płynące z ozonowania:

Zdrowe, czyste środowisko do pracy i życia
To chyba największa korzyść, jaką niesie ze sobą proces ozonowania. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zapewnić sobie, naszym dzieciom, podopiecznym i pracownikom przyjemne, ale przede wszystkim zdrowe warunki do codziennego życia. Regularne ozonowanie przyniesie ogromne korzyści, szczególnie najmłodszym, którzy ze względu na częstą styczność z czynnikami chorobotwórczymi i niską odporność, są najbardziej narażeni na wszelkiego rodzaju choroby i infekcje. Nie można jednak zapominać o dorosłych. Przebywanie w czystym pomieszczeniu znacząco zwiększa wydajność oraz przyjemność płynącą z pracy. Kierowcy stojący w korkach, ale oddychający świeżym powietrzem, zmniejszą swoją nerwowość, a zwiększą koncentrację.
Mniejsze ryzyko choroby
Pozbycie się czynników powodujących choroby znacząco zmniejszy ilość zachorowań w naszym otoczeniu. Wstawienie urządzenia ozonującego do samochodu spowoduje nie tylko oczyszczenie wnętrza auta, ale również usunie bakterie i grzyby z filtra i kanałów klimatyzacyjnych, w wyniku czego ilość wdychanych z powietrzem drobnoustrojów spadnie.
Pozbycie się alergenów chemicznych i naturalnych
To korzyść szczególnie istotna dla osób pracujących w środowisku pełnym chemikaliów oraz dla posiadaczy zwierząt.
Świeże powietrze bez zapachów
Znacząco podwyższa poziom skupienia na pracy, poprawia samopoczucie i wpływa kojąco na nerwy. Pomocne szczególnie dla osób wrażliwych na intensywne zapachy, na przykład dla osób z chorobą lokomocyjną.

Wyceń usługę

    1 +

    Klientów w Trójmieście i okolicy